У Львівській області стартували навчання Rapid Trident 2017
На церемонії відкриття українсько-американських командно-штабних військових навчань Rapid Trident на базі в Яворові Львівської області були присутні посол США в Україні Марі Йованович і начальник Національної академії сухопутних військ України генерал-лейтенант Павло Ткачук.
11 вересня на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки в Яворові Львівської області стартували українсько-американські командно-штабні військові навчання Rapid Trident 2017. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.
На церемонію відкриття прибула посол США в Україні Марі Йованович, начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.
У навчаннях візьме участь приблизно 2500 військовослужбовців з України, США, Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини і Великобританії.
Зазначають, що українське угруповання – приблизно 1000 осіб – представлено військовослужбовцями однієї з механізованих бригад, бригадою ВДВ, інженерно-саперними підрозділами, окремим підрозділом Національної гвардії. Більшість учасників має досвід бойових дій на Донбасі.
Контингент США і Канади становить приблизно 500 осіб.
"Командно-штабна фаза проводиться за допомогою потужних комп'ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника у єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу", – зазначили в Міноборони.
До навчань залучать кілька десятків одиниць автомобільної та легкоброньованої техніки. Бойових стрільб не заплановано, але для підвищення реалістичності маневрів у межах проведення польової фази будуть застосовувати сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.
Також залучать два вертольоти Мі-8, літак Ан-26 та американський С-130. За їх допомогою відпрацюють елементи медичної евакуації, десантування вантажів та особового складу.
Навчаннями керуватимуть від української сторони полковник Сергій Литвинов, від американської – полковник Девід Джордан.
Навчання триватимуть два тижні.
До цього президент Молдови Ігор Додон розпорядився скасувати всі приготування до навчань, а організаторів Rapid Trident оповістити про те, що армія Молдови не братиме участі у заходах.
Попри заборону Додона, молдовські військові прибули в Україну. Таке рішення ухвалив уряд країни.
Rapid Trident проходять із 2006 року в межах програми "Партнерство заради миру". У 2016 році в них брало участь 1800 військових із 14 країн.