У МОЗ розповіли, чому клапанний респіратор може бути небезпечним для оточення
Через клапан видиху на респіраторі односпрямовано виділяється біологічний матеріал, який може містити збудник інфекційної хвороби, тоді як маска знижує ризик передання коронавірусу від інфікованої людини до здорової, пояснив головний санлікар України Віктор Ляшко.
Клапанні респіратори, які носять у зв'язку з епідемією коронавірусу, можуть бути небезпечними для оточення.
Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко сказав на брифінгу в Києві 2 квітня, що респіратори із клапанами видиху захищають тільки людину, яка носить такий респіратор.
"Клапан видиху дозволяє досить швидко і якісно, однонаправленим потоком, виділятися великій кількості повітряного потоку, який може містити збудник інфекційної хвороби", – пояснив заступник міністра.
Ляшко нагадав, що МОЗ рекомендує українцям носити маски. Вони знижують ризик передання коронавірусу від інфікованої людини до здорової.
"Так, ми розуміємо, що маска не захищає людину, це не засіб індивідуального захисту. У той же час ми рекомендуємо і наполягаємо: без маски не заходити у громадські заклади – магазини, аптеки, на робочі місця. Тому що ми вас усіх розглядаємо як потенційно інфікованих. Коли є маска на обличчі, виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується і не досягає 1,5 метра. Він може виділятися не більше ніж на 10–15 см", – пояснив Ляшко.
В Україні поки що не запроваджено жорсткого маскового режиму, але без масок не пускають у громадський транспорт, а також у магазини та аптеки. 1 квітня уряд повідомив, що найближчими днями в постанову про карантин внесуть зміни щодо обов'язкового носіння масок у громадських місцях.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Обмеження введено до 24 квітня.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 2 квітня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 965 тис. осіб, із них понад 203 тис. – одужало, а 49 236 – померли.
В Україні, за інформацією МОЗ, станом на 10.00 2 квітня коронавірусну інфекцію COVID-19 підтверджено у 804 осіб, з них 13 – вилікувалися, а 20 – померли.