У МОЗ розповіли, скільки коштує лікування хворих на COVID-19
Вартість лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19 залежить від стану хворих, перебігу хвороби, а також від тактики, яку обирає лікар, повідомила заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак.
Вартість лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19 в Україні коливається від 300 грн до 10 тис. грн на добу. Про це 19 квітня в ефірі "1+1" заявила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.
Вона підкреслила, що більшість пацієнтів із COVID-19 – приблизно 80% – не потребує стаціонарного лікування. Інтенсивна терапія потрібна орієнтовно 20–30% із тих, кого госпіталізують, розповіла заступниця міністра.
"Вартість лікування залежить усе-таки від стану пацієнта, від важкості перебігу захворювання, від тактики, яку обирає той чи інший лікар, та чи інша клініка, і від прихильності пацієнта до сприйняття того лікування, яке призначається... Приблизно від 300 грн до 10 тис. грн у день іде на лікування одного пацієнта в різних лікарнях України", – повідомила Микичак.
Фінансування стаціонарного лікування забезпечують держава і меценати, зазначила вона.
"Держава бере на себе лікування через медичну субвенцію, а вже за квітень це лікування буде профінансовано відповідним пакетом програми медичних гарантій Національної служби здоров'я України. Без сумніву, що до цього долучаються і місцеві бюджети, долучаються благодійні фонди, меценати, за що ми надзвичайно вдячні всім", – сказала вона.
За даними Центру громадського здоров'я, із 5710 українців, яким підтвердили коронавірус, 1910 було госпіталізовано, а 3800 лікувалися або лікуються вдома.
Станом на ранок 20 квітня від коронавірусу в Україні померла 151 людина, а 359 пацієнтів одужали.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За інформацією американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 2,4 млн осіб, 165 тис. із них померли, 629 тис. – вилікувалися.