У Німеччині тестують українські ліки від коронавірусу – посол

Мельник не уточнив, про тестування яких препаратів ідеться
Фото: germany.mfa.gov.ua

Посол України в Німеччині Андрій Мельник висловив сподівання, що українські та німецькі вчені зможуть спільно працювати над вакциною проти коронавірусу.

У німецьких лабораторіях тестують українські препарати, які згодом можуть застосовувати для лікування коронавірусу. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

За його словами, домовленості про таку співпрацю між українськими і німецькими вченими було досягнуто під час відеоконференції міністра закордонних справ України Дмитра  Кулеби і глави МЗС ФРН Гайко Мааса.

"У нас справді є дуже непоганий досвід [співпраці у сфері боротьби з COVID-19]. Саме у німецьких лабораторіях зараз тестуються деякі вітчизняні медичні препарати, які можуть бути застосовані для лікування коронавірусу. Ми дуже активно працюємо над тим, і я сподіваюся, що будуть спільні ініціативи у розвитку вакцини, таким чином ми намагаємося звести наші наукові установи Академії наук із провідними центрами, які працюють у Німеччині", – сказав Мельник.

Про які препарати йдеться, дипломат не уточнив.

12 квітня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що президент України Володимир Зеленський готовий виплатити $1 млн українським ученим, які винайдуть ліки або вакцину від коронавірусу. Доктор біологічних наук, дійсний член Національної академії наук України Сергій Комісаренко зазначав, що подібні дослідження коштуватимуть щонайменше $100 млн, крім того, в Україні немає сертифікованих лабораторій необхідного рівня захисту.

6 травня Ляшко визнав, що розробок вакцини на території України не ведуть.

Спеціальних ліків від коронавірусної інфекції COVID-19 поки не існує, зараз у разі цього захворювання проводять лише симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що якийсь препарат дає змогу запобігти або лікувати це захворювання.

У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцину.

У світі працюють над 119 проєктами вакцини проти коронавірусу, повідомила 28 квітня Лондонська школа гігієни та тропічної медицини.