У РПЦ заявили, що звертатимуться до міжнародних правозахисників через створення Православної церкви в Україні

Легойда: РПЦ звертатиметься до тих, хто може вплинути на ситуацію в Україні
Фото: pravmir.ru

Створення в Україні автокефальної церкви відкине українське суспільство ще далі від відновлення миру і розв’язання релігійного питання, вважає спікер Російської православної церкви Володимир Легойда.

Російська православна церква має намір звернутися до міжнародних правозахисних організацій через створення в Україні автокефальної церкви. Про це заявив прес-секретар РПЦ Володимир Легойда, повідомляє ТАСС.

Він зазначив, що РПЦ і далі "стукатиме у двері міжнародних правозахисних організацій" і звертатиметься до тих, хто може вплинути на ситуацію в Україні.

Легойда висловив думку, що створення Православної церкви України не сприятиме відновленню миру в країні. За його словами, об'єднавчий собор і надання томосу, заплановане на 6 січня, "відкине українське суспільство ще далі від миру, від розв’язання релігійного питання".

15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату, Української православної церкви Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви. УПЦ МП не підтримала собору, у ньому взяли участь лише двоє митрополитів УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Під час собору предстоятелем єдиної Православної церкви обрали митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив Епіфанія на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу про автокефалію української православної церкви.

У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем".

14 грудня патріарх РПЦ Кирило звернувся до релігійних і державних діячів, лідерів міждержавних організацій із закликом докласти всіх зусиль для того, щоб захистити єпископат, духовенство та вірян Української православної церкви Московського патріархату від "дискримінації і тиску" з боку української влади.