У Верховній Раді висунули низку ініціатив для підтримки сфери культури і креативних індустрій у період карантину
На засіданні комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики було запропоновано розробити і затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього бізнесу у креативних індустріях.
Парламентський комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив голови комітету, нардепа від "Слуги народу" Олександра Ткаченка для економічної підтримки культури і креативних індустрій за умов карантину. Про це 8 квітня повідомила пресслужба комітету.
Члени комітету вирішили створити міжфракційну робочу групу із представниками Міністерства культури та інформаційної політики. Результати їхніх спільних обговорень ляжуть в основу пакета законопроєктів, який скерують на розгляд Верховної Ради.
На засіданні комітету зазначали, що сфера культури – одна з найуразливіших у період карантинних обмежень. Падіння доходів у цій сфері перевищує 50%. Для підтримки бізнесу, що працює у креативній індустрії, висунули низку ініціатив, які діятимуть до 31 грудня.
Зокрема, пропонують звільнити креативні індустрії та заклади культури від сплати ПДВ на послуги, податку на прибуток і податку на доходи фізичних осіб. Також передбачено скасування орендної плати за землю та податку на нерухоме майно. Запропоновано звільнити кінотеатри від орендної плати на період карантину і три місяці після його закінчення.
Організаторам гастрольних заходів можуть надати право перенести дати їх проведення на строк, що не перевищує дев'яти місяців і не повертати коштів, отриманих від продажу квитків, за умови, що захід не скасовано.
Також ініційовано зміни до держбюджету на 2020 рік із державного субсидування 100% вартості витрат Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення на електричну енергію.
Окрім того, на засіданні комітету було запропоновано розробити і затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього бізнесу у креативних індустріях.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Планували, що ці заходи діятимуть до 3 квітня, але 25 березня Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації в усій країні і продовжив карантин до 24 квітня.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж удвох і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 9 квітня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,48 млн осіб, із них понад 330 тис. – вилікувалося, а майже 89 тис. – померло.