У Вінниці розробили перший в Україні протокол лікування хворих на COVID-19

Розроблений у Вінниці протокол регламентує медикаментозне лікування COVID-19 ще до етапу застосування апаратів штучної вентиляції легенів

Фото: depositphotos.com (архів)

Протокол лікування коронавірусної інфекції розробила кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету, його офіційно затвердило Міністерство охорони здоров'я, повідомила Вінницька облдержадміністрація.

У Вінниці медики розробили власний протокол лікування коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 31 березня повідомила Вінницька обласна державна адміністрація.

Протокол розробила кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету, його офіційно затвердило Міністерство охорони здоров'я.

Як розповіла завідувачка кафедри, членкиня обласного оперативного штабу із запобігання та протидії розповсюдженню коронавірусу Лариса Мороз, протокол регламентує медикаментозне лікування ще до етапу застосування апаратів штучної вентиляції легенів.

"Для лікування використовують групу протималярійних препаратів, а також препарати, які застосовують при лікуванні СНІД, оскільки у склад геному коронавірусу входить частина геному вірусу імунодефіциту людини", – розповіла Мороз.

Вона повідомила, що зараз у світі немає єдиного протоколу лікування хворих на COVID-19, тому кожна країна має свій протокол. Розроблений у Вінниці базується на китайському, італійському, іспанському, американському та корейському досвіді лікування хворих на COVID-19.

У коментарі "Укрінформу" Мороз уточнила, що це перший офіційно затверджений в Україні протокол лікування коронавірусної інфекції, МОЗ ще розробляє єдиний державний документ.

"Знаю, що в Сумах колеги також щось розробляли, але затверджено офіційно поки тільки наш", – сказала вона.

Наразі ліків проти COVID-19 немає. Як зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я, низка засобів західної медицини, а також народних або домашніх засобів може сприяти поліпшенню самопочуття й полегшенню симптомів COVID-19, але препаратів, які дають можливість запобігти або лікувати це захворювання, поки немає.

На сайті Центрів із контролю і профілактики захворювань США зазначено, що в Америці зараз випробовують ефективність під час лікування COVID-19 протималярійних препаратів хлорохін і гідроксихлорохін, а також противірусного препарату ремдесивір. Про ефективність хлорохіну під час COVID-19 раніше заявляли французькі й китайські дослідники.

30 березня Верховна Рада дозволила лікувати COVID-19 незареєстрованими в Україні препаратами, якщо їх рекомендують офіційні органи низки країн (зокрема Китаю і США). Закон поки не набув чинності. Один із його авторів, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький говорив, що Україна веде переговори з іншими країнами про постачання ліків проти малярії для лікування COVID-19.

Спалах COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 31 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 803 тис., із них понад 172 тис. одужало, а 39 014 осіб померли.

В Україні, за даними МОЗ станом на ранок 31 березня, підтверджено 549 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 13 людей померли, вісім одужали. У Вінницькій области COVID-19 підтвердили у 36 пацієнтів, летальних випадків не зафіксовано.