У вісім регіонів України спрямували тест-системи для перевірки на коронавірус – МОЗ
Німецькі тести на виявлення коронавірусу вже доправили або доправлять найближчими днями в Житомир, Тернопіль, Дніпро, Вінницю, Київ, Рівне, Львів, Запоріжжя, розповіли в МОЗ України.
Міністерство охорони здоров'я України спрямувало у вісім регіонів країни німецькі тест-системи для виявлення коронавірусу. Про це 11 березня поінформувала пресслужба відомства у Facebook.
"У вісім регіонів України додатково направлені німецькі тест-системи для виявлення коронавірусу COVID-19, які дозволять робити тестування на місцевому рівні", – зауважили у пресслужбі.
У МОЗ розповіли, що тести вже доправили або доправлять найближчими днями в Житомир, Тернопіль, Дніпро, Вінницю, Київ, Рівне, Львів і Запоріжжя.
"Триває прийом замовлень на закупівлю тест-систем від інших областей", – додали у пресслужбі.
У відомстві запевнили, що вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я справляється з тими зразками, які є. У міністерстві не уточнили, скільки саме тестів є в Україні та скільки спрямовано в регіони.
Наприкінці лютого Всесвітня організація охорони здоров'я передала 30 наборів реагентів для тестування на новий коронавірус у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я України. Набори містять приблизно 3000 реакцій, їх вистачить для досліджень на захворювання понад 950 осіб, повідомили в центрі.
10 березня в МОЗ розповіли, що найближчими днями Україна отримає 50 тест-систем для виявлення коронавірусу (одна така тест-система може аналізувати приблизно 100 зразків). Крім того, 15-го або 16 березня у країну доправлять 1 тис. швидких тест-систем.
10 березня заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що наразі українці не можуть самостійно придбати експрес-тести для виявлення коронавірусу, але припустив, що з часом вони можуть з'явитися в аптеках.
11 березня Київ отримав 1200 тест-систем, повідомив мер міста Віталій Кличко. Загалом у столиці вже є 2500 тестів, розповів на пресконференції 11 березня заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Він уточнив, що ці тести не можна використовувати самостійно.
Цього ж дня в МОЗ повідомили, що відомство закупило 19 600 упаковок швидких тестів, які дадуть змогу перевірити на наявність коронавірусу більше ніж 90 тис. осіб.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року в китайському Ухані. Станом на початок доби 11 березня в Китаї від коронавірусу померло 3158 осіб, кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом зросла до 80 778. За даними ВООЗ, станом на 10 березня за межами Китаю зареєстровано 32 778 випадків інфікування у 109 країнах, 872 людини померли.
В Україні зафіксовано один випадок зараження (чоловік захворів після поїздки до Італії). Ще у 41 пацієнта захворювання не підтвердилося, один зразок наразі на стадії дослідження, повідомили у пресслужбі МОЗ 11 березня.