Українські і норвезькі вчені розробили прототип 3D-міношукача для пластикової вибухівки
Творці 3D-міношукача кажуть, що в проекті застосовані сигнали, яких раніше не використовували, і спеціальні антени, завдяки яким приймач зможе виявляти предмети на глибині до півметра.
Вчені України і Норвегії спільно розробляють 3D-міношукач, який зможе розпізнавати міни та вибухові пристрої не лише із заліза, але і з пластику, чого не робить жоден із наявних мінодетекторов. Про це повідомляє сайт Міністерства освіти і науки.
Автори розробки – міжнародна команда з представників Київського університету ім. Ігоря Сікорського, Норвезького університету науки і технологій, а також українського агентства з перспективних науково-технічних розробок (UARPA).
Результатом перших дев'яти місяців співпраці став робочий прототип, який називають ручним георадаром. Пізніше для нього напишуть програму, перетворивши апарат у 3D-міношукач.
Програмне забезпечення дасть змогу міношукачеві відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета і виводити його на екран. Крім того, відповідний софт дасть змогу приладу порівнювати отриману ним інформацію з тією, яка буде занесена до бази даних.
Творці говорять, що в проекті застосовані сигнали, яких раніше не використовували, і спеціальні антени. Завдяки цьому збільшено чутливість приймачів, які виявлятимуть предмети на глибині до півметра.