Українські прикордонники ведуть посилене спостереження за пасажирами, які прибувають з Італії

Українські прикордонники приділяють більше уваги італійському напрямку
Фото: dpsu.gov.ua

Якщо в українських прикордонників будуть застереження щодо стану здоров'я пасажирів, які прибувають в Україну з Італії, вони порадять їм звернутися до медиків або викликатимуть лікарів на місце, заявив спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Українські прикордонники ведуть посилене візуальне спостереження за пасажирами, які прибувають з Італії. Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" повідомив спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"За нами залишається тільки посилене спостереження за пасажирами, як в авіаційних пунктах пропуску, так і на автомобільних та залізничних пунктах пропуску. Про ситуацію в Італії інформацію доведено до всіх наших підрозділів", – заявив Демченко.

За його словами, прикордонники ведуть суто візуальне спостереження.

"Якщо в нас будуть якісь застереження щодо стану здоров'я пасажирів, ми радитимемо їм одразу звернутися до медиків та інформувати медичний персонал в аеропортах. І, звичайно, якщо люди скажуть, що вони погано почуваються, то відразу викличемо на місце медиків", – підкреслив спікер Держприкордонслужби.

Він сказав, що українські прикордонники робили так через спалах коронавірусу у світі, а наразі приділятимуть більше уваги саме італійському напрямку.

"Наразі, оскільки виділяється напрямок Італії і ми бачимо повідомлення, що там поширюється вірусна інфекція, то ми більше уваги приділяємо саме італійському напрямку", – додав Демченко.

Станом на 24 лютого в Італії підтверджено 212 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 165 – у Ломбардії. Четверо  людей померли.

Італія є третьою країною у світі за кількістю інфікованих після Китаю та Південної Кореї.

Через спалах коронавірусу італійська влада закрила 11 міст у Ломбардії та Венето, приблизно 50 тис. мешканців закликали не покидати будинки.

Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань із населенням 11 млн людей уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

До початку доби 24 лютого жертвами коронавірусу в Китаї стали 2592 людини, інфіковано 77 150 жителів. За межами Китаю, за даними ВООЗ на 23 лютого, зафіксовано 1769 випадків захворювання у 28 країнах, 17 осіб загинули.

На території України захворілих немає. Коронавірус діагностували у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.