Українські вчені анонсували пресконференцію про активну речовину, здатну уповільнювати поширення коронавірусу
Пресконференція, на якій презентують результати досліджень Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Льва Громашевського, відбудеться 26 березня.
Українські вчені заявили, що визначили активну речовину, здатну сповільнювати розмноження коронавірусу, повідомляє УНІАН.
26 березня об 11.00 в агентстві відбудеться пресконференція та звіт про результати досліджень Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Льва Громашевського.
"Днями завершився етап досліджень, під час яких вивчали здатність деяких противірусних препаратів впливати на коронавіруси. Результат виявився більш ніж обнадійливим. Дослідження проводили на базі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського провідні українські вчені-вірусологи. Вплив активних речовин вивчали в кількох напрямах – методом комп'ютерного моделювання (молекулярний докінг) безпосередньо з комп'ютерною моделлю коронавірусу 2019-nCoV молекулярного, а також тестуванням дії на двох культурах клітин, заражених коронавірусами, "спорідненими" з 2019-nCoV", – ідеться в анонсі.
У висновку вказано, що використана модель, "на нашу думку, імовірно, свідчить про інгібування головної протеази коронавірусу 2019-nCoV".
Учені зазначили, що "досліджувані речовини статистично достовірно пригнічують репродукцію коронавірусу".
"Активна речовина суттєво знижує відсоток апоптотичних клітин порівняно із клітинами, інфікованими вірусом, практично більше ніж удвічі, чим рятує половину клітин, уражених вірусом, від смерті. Тобто йдеться про велику ймовірність, що досліджувана речовина буде здатна гальмувати розмноження коронавірусів в організмі", – пише агентство.
У пресконференції візьмуть участь:
- Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук України, академік Національної академії медичних наук (НАМН) України;
- Вікторія Задорожна, заслужена діячка науки й техніки України, докторка медичних наук, професорка, директорка Державної установи "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України", професорка, член-кореспондент НАМН України;
- Світлана Рибалко, завідувачка лабораторії експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України, докторка медичних наук, професорка;
- Анатолій Новик, засновник і президент фармацевтичної компанії "Екофарм";
- Олександр Гриневич, заступник генерального директора компанії "Екофарм", доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України;
- Сергій Борщов, завідувач наукового відділу інтенсивної терапії та детоксикації "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України", доктор медичних наук, лікар-анестезіолог вищої категорії.
Онлайн-трансляція буде доступною за посиланням.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайській провінції Хубей. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 25 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 425 тис., із них понад 18 тис. померло, більш ніж 109 тис. одужало.
Через коронавірус в Україні до 3 квітня оголошено карантин. У країні заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи.
Станом на ранок 25 березня в Україні було підтверджено 113 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, чотири людини померли.
Спеціальних ліків від коронавірусної інфекції COVID-19 поки немає, зараз під час цього захворювання проводять лише симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає змогу запобігти цьому захворюванню або лікувати його.
Дослідження у Франції засвідчили ефективність під час коронавірусу протималярійного препарату – одужало 75% пацієнтів. Раніше про ефективність хлорохіну під час коронавірусу заявляли китайські дослідники, але препарат має низку протипоказань і побічних дій.