Український інститут національної пам'яті наполягає на скасуванні вихідного дня 8 березня – В'ятрович

В'ятрович: 1 травня залишиться вихідним днем
Фото: Українська школа політичних студій/Ukrainian school of political studies / Facebook

Замість назви "Міжнародний жіночий день" Український інститут національної пам'яті пропонує перейменувати 8 березня на "День боротьби за права жінок", повідомив глава інституту Володимир В'ятрович.

Український інститут національної пам'яті наполягає на тому, що 8 березня необхідно зробити робочим днем, без статусу державного свята. Про це в інтерв'ю УНІАН заявив глава інституту Володимир В'ятрович.

"Після громадського обговорення ми залишилися на своїй позиції, що 8 березня не має залишатися вихідним днем. Окрім того, замість традиційної радянської назви "Міжнародний жіночий день" пропонуємо перейменувати 8 березня на "День боротьби за права жінок", тобто надати чіткого правозахисного змісту", – сказав він.

В'ятрович зазначив, що здивований позицією деяких феміністок, які протестували проти скасування вихідного дня, пояснюючи це тим, що статус вихідного є маркером дотримання прав жінок.

За його словами, "запровадження вихідного 8 березня було одним з елементів позбавлення цього дня будь-якого правозахисного змісту і перетворення його на звичайне "свято тортиків-букетиків".

Також В'ятрович розповів, що 1 травня залишиться вихідним днем.

Водночас інститут запропонував змінити назву "Міжнародний день солідарності трудящих" на "День праці".

Законопроект інституту наразі обговорюють у структурах уряду, а потім його буде винесено в парламент.

"Сподіваюся, що восени ми отримаємо підтримку депутатів, і закон буде ухвалений", – наголосив В'ятрович.

У квітні Український інститут національної пам'яті подав нову редакцію законопроекту про державні свята, пам'ятні дати та скорботні дати в Україні. Загалом проект передбачає 12 державних і сім традиційних свят, 12 міжнародних днів і шість скорботних. Неробочими передбачається зробити дев'ять дат.