Українська вірусологиня: Пік захворюваності на коронавірус може настати восени

Вірусологиня: Потрібно користуватися масками і слідкувати за руками
Фото: depositphotos.com

Поки захворюваність на COVID-19 спаде настільки, що хвороба зустрічатиметься лише зрідка, може минути ще два роки, вважає докторка медичних наук Алла Мироненко.

Епідемічний процес в Україні далекий від піку. Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 20 квітня, висловила докторка медичних наук, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань Національної академії медичних наук України Алла Мироненко.

"Епідемічний процес зазвичай має фазу підйому, потім – найвищу точку – це пік, а далі – фаза спаду. Якщо говорити про те, що ми зараз маємо, це навіть ще не початок. Карантин призводить до того, що ми маємо певну кількість хворих, хоча спілкування між людьми досить обмежене. Я думаю, що пік може бути восени", – припустила вона.

Із настанням тепла активність COVID-19, як і будь-якої іншої респіраторної інфекції, знизиться, але це не привід відмовлятися від карантину, вважає вірусологиня.

"Впевнена, що випускати школярів та студентів на навчання зараз навесні не слід. У них уже налагоджене дистанційне навчання, і нехай би вони так і закінчили навчальний рік. Коли мова йде про випуск із вищого навчального закладу чи школи, то в такому випадку можна в індивідуальному порядку призначати їм тестування за необхідності. А щоб усі вони збиралися в одному класі чи аудиторії – це призведе до загострення епідемічної ситуації", – сказала вона.

Транспорт у країні можна буде запустити за умови дотримання пасажирами маскового режиму, а метрополітен взагалі не варто було закривати, вважає Мироненко.

"Доки вся захворюваність спаде настільки, що буде зустрічатися зрідка й медицина зможе з цими випадками впоратися, – може пройти ще два роки. Тому з цим доведеться жити, розуміти, що потрібно користуватися масками і слідкувати за руками", – вважає фахівчиня.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. В Україні станом на ранок 20 квітня виявлено 5710 хворих на COVID-19, із яких 261 – протягом останньої доби. Померла 151 людина.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважав, що пік захворюваності у країні припаде на 17 квітня. Українське МОЗ не відкидало, що зростання випадків інфікування коронавірусом може виникнути за 5–10 днів після Великодня, тобто наприкінці квітня.

Сьогодні в Кабінеті Міністрів України заявили, що очікують піку захворюваності на COVID-19 на початку травня.