Українській армії передали російські ЗРК і 36 ракет, за допомогою яких РФ намагалася "підірвати імідж України"
За даними слідства, у період 2007–2010 років російські ЗРК "Печора" і 36 ракет класу "земля – повітря" незаконно перемістили через митний кордон України службові особи "Рособоронекспорту" за попередньою змовою з іншими особами, зазначили в Генпрокуратурі України.
2 серпня Міністерству оборони України передали російський зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) "Печора" із 36 ракетами 5В27Д класу "земля – повітря", які було заарештовано у справі про контрабанду. Про це повідомила Генеральна прокуратура України.
"Службою безпеки України спільно з Головною військовою прокуратурою, ДП "Укроборонсервіс" та Миколаївською митницею забезпечено передачу Міністерству оборони України зенітно-ракетного комплексу С-125 "Печора"... Здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 201 Кримінального кодексу України (контрабанда)", – ідеться в повідомленні.
За даними слідства, у період 2007–2010 років ЗРК, ракети до нього, супутнє обладнання та інше озброєння незаконно перемістили через митний кордон України службові особи ВАТ "Рособоронекспорт" (РФ) "за попередньою змовою з іншими особами".
За даними Служби безпеки України, ракетний комплекс виявили під час обшуку на одному зі складів у Миколаєві. Його визнали речовим доказом і наклали на нього арешт.
У березні 2019 року генпрокурор України Юрій Луценко розповідав, що в січні 2019 року СБУ і військова прокуратура почали розслідувати справу про незаконне перевезення ракет через український кордон співробітниками підприємства "Рособоронекспорт" у змові з українськими чиновниками. "Росіяни у 2007 році намагалися по підроблених документах передати нібито в Еритрею, а можливо, і в інші країни, при певних маніпуляціях із документацією, щоб підривати імідж України, найсучасніші ракетні комплекси Російської Федерації", – заявив Луценко.
Зенітна керована ракета 5В27Д має дальність польоту до 18 км і ймовірність ураження 0,5.