Українці найбільше побоюються не коронавірусу, а наслідків карантину – опитування

Кількість тих, хто побоюється епідемії, зменшується
Фото: ЕРА

Згідно з опитуванням, проведеним КМІС, за останні три місяці українці стали більше боятися економічних наслідків від запровадження карантину і менше – самого коронавірусу.

Громадян України більше турбують економічні наслідки від введення карантину у зв'язку з епідемією коронавірусної інфекції, ніж сам COVID-19. Про це свідчать результати опитування, яке провів у травні Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Відповідь "більше побоююся економічних наслідків від введення карантину" вибрало 57% опитаних, відповідь "більше побоююся епідемії коронавірусу в Україні" – 16%.

За даними КМІС, співвідношення перших і других змінилося, якщо порівнювати з опитуваннями, проведеними в березні та квітні. Кількість тих, хто побоюється економічних наслідків через карантин, у березні була 43%, а тих, хто побоюється коронавірусу, – 34%. Отже, розрив збільшився з дев'яти процентних пунктів до 39.

20% респондентів у травні заявили, що не бояться ні того, ні іншого (у березні таких було 14%).

Інформація: kiis.com.ua

Соцопитування тривало з 14-го до 17 травня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. На контрольованій українською владою території було опитано 2000 осіб віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня зупинили роботу метро. Обмежувальні заходи мали діяти до 24 квітня, потім їх двічі продовжували: спочатку – до 11 травня, потім – до 22 травня.

З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. Громадянам дозволили відвідувати парки та сквери. Крім того, відкрилися магазини, які торгують непродовольчими товарами, салони краси й нотаріальні контори. Уряд розробив п'ятиетапний план поступового пом'якшення карантину. Очікують, що з 22 травня карантин знову продовжать, але деякі обмеження буде знято.

18 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що 25 травня українські метрополітени відновлять роботу, але тільки в тих містах, де дозволить епідемічна ситуація.

Станом на ранок 20 травня коронавірус в Україні підтверджено у 19 230 осіб, 564 померли, а 5955 одужали.