У Дніпрі, імовірно, знайшли могилу краєзнавця Поля. У Російській імперії його називали "малоросійським Колумбом"
Катеринославського підприємця і краєзнавця Олександра Поля поховали 1890 року на Севастопольському цвинтарі. Пізніше більшовики розібрали церкву, біля якої була могила відомого діяча, і зробили на території кладовища парк.
У Дніпрі, імовірно, виявили могилу відомого місцевого промисловця, краєзнавця, археолога-аматора Олександра Поля (1832–1890). Про це повідомляє місцевий телеканал D1.
Пошуки місця поховання Поля ведуть із травня цього року на території Севастопольського парку. Відомо, що Поля поховали поряд із Лазаревською церквою на Севастопольському кладовищі, однак після приходу до влади більшовиків храм розібрали, а на місці кладовища створили парк.
Наприкінці липня учасники археологічної експедиції виявили біля фундаменту колишньої церкви склеп з останками чоловіка віком приблизно 60 років (Поль помер на 58-му році життя) і жінки віком приблизно 80 (його дружина померла у 74).
Член експедиції, старший науковий співробітник Дніпропетровського національного університету імені Гончара Володимир Шалобудов зазначив, що знайдений чоловічий скелет відповідає опису Поля. Зокрема, він вказав, що потилична частина черепа звужується до лицьової частини – у Поля обличчя також було вузьким. Водночас Шалобудов сказав, що остаточний висновок робити рано – зараз дослідники очікують результатів антропологічної експертизи, яка має підтвердити належність останків.
Якщо підтвердиться, що у знайденому склепі поховані Поль і його дружина, їхні останки мають намір урочисто перепоховати, а старе місце поховання накрити куполом.
Поль – відомий катеринославський (назва Дніпра часів Російської імперії) підприємець, краєзнавець та археолог-аматор, перший почесний громадянин Катеринослава; в Російській імперії його називали "малоросійським Колумбом". Зібрав велику колекцію старожитностей, більшу частину якої становили предмети, пов'язані з історією Запорізької Січі.