У Мін'юсті України пропонують розширити використання електронних браслетів, щоб зменшити навантаження на СІЗО
Українські слідчі ізолятори заповнено в середньому на 85%, Лук'янівське СІЗО в Києві – на 99%, зазначив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.
Міністерство юстиції України розробляє зміни до законодавства, які дадуть змогу розширити практику застосування електронного браслета і так зменшити навантаження на пенітенціарні установи України. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" 21 листопада розповів заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.
За його словами, українські слідчі ізолятори заповнено в середньому на 85%, Лук'янівське СІЗО в Києві – на 99%.
"Частково розвантажити слідчі ізолятори можливо за рахунок розширення практики застосування електронного браслета. У закладах пенітенціарної системи тримають людей, засуджених за статтями, за якими в інших країнах тримання під вартою може бути замінено на інший обмежувальний захід, зокрема, носіння електронного браслета", – розповів чиновник.
За його словами, Україна в цьому питанні працює з експертами з Норвегії, Латвії та інших країн.
"Безумовно, стосовно підслідних, у випадках яких високий ризик скоєння повторного злочину, тиску на свідків і на слідство, про зміну запобіжного заходу на електронний моніторинг не може бути й мови. Але і в українському Кримінальному процесуальному кодексі є чимало статей, за якими немає сенсу відправляти людину до СІЗО. Така практика дала б змогу знизити видатки бюджету", – сказав заступник міністра.
Він зазначив, що в деяких країнах суб'єкти електронного моніторингу платять за браслети, що дасть можливість не тільки скоротити бюджетні витрати, але й наповнювати скарбницю.
"Я говорю про практику, коли суб'єкти електронного моніторингу за браслети самі платять. У США це приблизно $20 на добу, у країнах ЄС – у середньому приблизно €22 на добу", – сказав він.
За словами заступника міністра, обговорення законодавчих змін та їх підготовка можуть зайняти орієнтовно рік.
"Але навіть коли їх буде схвалено, експеримент точно не проводитиметься в масштабах усієї країни. Спершу його буде реалізовано на прикладі "пілотів". Зараз ми визначили як пілотні проекти Білу Церкву та один із районів Харкова, оскільки там є сильна пробація та наукова база", – розповів він.