В Одеську область на вихідні приїхали десятки тисяч туристів. Кількість хворих на COVID-19 у регіоні зростає
Голова Одеської обладміністрації Максим Куций заявив, що Одеська область стала найпопулярнішим місцем відпочинку українців і він бажає зберегти "цю тенденцію як мінімум до закінчення сезону".
У ці вихідні в Одеську область прибули десятки тисяч туристів. Про це повідомив голова Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці у Facebook.
"Цими вихідними до нашого регіону прибули десятки тисяч туристів на літній відпочинок. Пляжі, кафе та центральні вулиці міст заповнені відпочивальниками. Цього року, в період адаптивного карантину, Одещина стала найпопулярнішим місцем відпочинку українців. І ми хочемо зберегти цю тенденцію щонайменше до закінчення сезону, а по можливості й на подальші місяці", – написав Куций.
Голова ОДА нагадав, що необхідно дотримуватися правил карантину:
- носити маски і вимагати цього у працівників усіх установ;
- частіше мити руки;
- тримати соціальну дистанцію як на пляжі, так і в магазинах і кафе;
- повідомляти в поліцію про порушення санітарних правил для оперативного реагування.
"Якщо раніше Одещина мала один із найкращих показників щодо поширення коронавірусної інфекції, то сьогодні кількість захворілих на добу значно вища. За минулу добу наші лабораторії зафіксували діагноз у 34 осіб, а загальна кількість "активних2 випадків складає 831. За тиждень кількість пацієнтів зросла на 365 осіб", – зазначив Куций.
Як повідомляє Vgorode, на пляжах Одеси не дотримуються правил карантину.
"Відпочивальники викладають у соціальні мережі кадри, де про маски і соціальну дистанцію ітися не може. Причому на собачому пляжі, розташованому поряд із затонулим танкером Delfi, людей не менше. Пляжні клуби також не відстають. Людей тут багато. Масок немає", – зазначає видання.
У Telegram-каналі Teza опубліковано відео черг у туристичних місцях Одеси, зокрема на пляжі, в нічному клубі і на вході у міський аквапарк.
Перший випадок коронавірусної інфекції в Україні підтвердили 3 березня, з 12 березня у країні ввели карантин. З 11 травня уряд почав скасовувати суворі обмеження, а 22 травня було введено так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.
З кінця травня – початку червня в Україні спостерігають різкий стрибок виявлених протягом доби випадків COVID-19. З 11 червня добовий приріст не опускався нижче від 648 випадків, а 26 червня досяг абсолютного максимуму з початку епідемії – упродовж доби діагноз підтвердили у 1109 осіб.
Станом на ранок 28 червня загальна кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом в Україні сягнула 42 982, померло 1129 осіб, видужало 18 934.