В Україні через три-чотири роки може розпочатися реконструкція застарілого житлового фонду – Парцхаладзе
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ще не визначило, який відсоток жителів застарілих будинків повинен погодитися на відселення для проведення реконструкції, розповів заступник глави відомства Лев Парцхаладзе.
Через три-чотири роки в Україні може розпочатися реконструкція застарілого житлового фонду. Про це 1 серпня заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
Законопроект, який регулюватиме цей процес, до кінця року мають підготувати в Кабінеті Міністрів і передати у Верховну Раду.
За словами Парцхаладзе, Мінрегіон розробило початковий варіант нового закону про реконструкцію старого житлового фонду, проте деякі питання залишаються відкритими. Зокрема, ще не визначено, який відсоток жителів застарілих будинків повинен погодитися на відселення для проведення реконструкції.
"Ми бачимо два потенційні принципи [реновації]: знесення житла або реконструкція із заміною зношених інженерних систем і надбудовою кількох поверхів. Знесення в більшості випадків застосовуватиметься до мікрорайонів, щоб повністю поміняти інженерну та соціальну інфраструктуру", – додав заступник міністра.
Чиновник зауважив, що рішення про старт проектів реконструкції будуть ухвалювати місцеві ради.
"Наразі інвесторам не дуже цікаво входити в такі проекти – просто ринок дуже сильно просів. Інвестору може бути цікаво, якщо вартість квадратного метра буде на рівні 30–35 тис. грн", – пояснив заступник міністра.
У квітні Парцхаладзе повідомляв, що в Україні планують обмежити максимальну щільність забудови багатоповерхівок.