В Україні провели понад 20 тис. лабораторних досліджень на коронавірус – Центр громадського здоров'я
В.о. гендиректора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін пояснив, що кількість підозр на коронавірус, які надходять у відомство, не дорівнює кількості проведених досліджень у лабораторіях. Від початку року надійшла 7901 підозра, на їх підставі проведено 20 608 досліджень.
В Україні від початку епідемії коронавірусу провели понад 20 тис. досліджень на коронавірус. Про це 9 квітня на брифінгу в Києві розповів в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Уранці 9 квітня МОЗ повідомило, що 2020 року в Центр громадського здоров'я надійшло 7901 повідомлення про підозру на коронавірусну інфекцію COVID-19.
"Кількість підозр, які отримує Центр громадського здоров'я або обласні лабораторні центри МОЗ, не дорівнює кількості досліджень. Досліджують зразки осіб, яким встановлено підозру, контактних [осіб] і тих, хто одужав, для зняття діагнозу. Протягом [останньої] доби було досліджено 2396 зразків, і загалом із початку проведення тестувань уже було проведено 20 608 досліджень", – розповів Кузін.
Він нагадав, що необхідність лабораторного дослідження на COVID-19 визначає лікар "на підставі цілої низки критеріїв".
"Тому якщо ви підпадаєте під підозрілий випадок або є контактною особою (тобто мали підтверджений контакт із [хворим] на COVID-19), тоді лікар візьме зразок із носа і доправить його до лабораторії для проведення дослідження", – пояснив Кузін.
Він повідомив, що зараз дослідження на коронавірус в Україні роблять у 37 державних та двох приватних лабораторіях.
"Інформація із приватних лабораторій направляється до обласних лабораторних центрів МОЗ, щоб забезпечити повноцінне епідемічне розслідування", – повідомив в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я.
За даними МОЗ, в Україні є можливість проводити приблизно 30 тис. тестувань на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції на добу.
Станом на 9.30 9 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 1892 людей, із яких 57 померли, а 45 одужали.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,48 млн, із них понад 329 тис. одужало, а 88 538 померли.
За інформацією сайта Worldometers, який аналізує статистичну інформацію з різних країн, найбільше тестувань у світі на коронавірус провели США (2,2 млн), Німеччина (1,3 млн) і Росія (910 тис.).