В Україні скасували держрегулювання цін на продукти харчування

У Кабміні наголосили, що це рішення спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку
Фото: Урядовий портал / Facebook

7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка передбачала скасування державного регулювання цін на продукти харчування. 1 липня вона набула чинності.

В Україні скасували державне регулювання цін на продукти харчування.

Відповідну постанову №394 Кабінет Міністрів України ухвалив 7 червня 2017 року. Вона набула чинності 1 липня.

"Уряд скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг. Зокрема, визнано такими, що втратили чинність відповідні акти Кабінету Міністрів України, та внесено зміни до ряду постанов. Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегулювання) у сфері ціноутворення", – пояснили в Кабміні.

В уряді наголосили, що це рішення спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дасть змогу виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Дія постанови поширюється на:

  • граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище від 15%;
  • граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, які надають у торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих та непродовольчих товарів;
  • граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище від 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих та непродовольчих товарів.