В Україні змінили методику визначення регіонів, де потрібен жорсткіший карантин
Рішення про посилення карантину в регіонах ухвалюватиме місцева влада, базуючись на висновку комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Із 22 червня в областях України визначатимуть, де необхідне посилення карантину, за новою методикою. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів від 17 червня.
Карантин тепер посилюватимуть у регіонах, де:
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я становить понад 50%;
- середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менша ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
- коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу перевищує 11%;
- показник динаміки зростання випадків COVID-19 перевищує 10%.
Рішення про посилення карантину в регіонах має ухвалювати місцева влада, базуючись на висновку комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Скасувати посилений карантин можна не раніше ніж за сім днів від дня його ухвалення.
Окрім того, місцева влада може встановлювати посилення карантину, яке стосуватиметься:
- проведення масових заходів;
- діяльності установ, що надають послуги з розміщення;
- здійснення регулярних і нерегулярних перевезень пасажирів у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному й міжобласному сполученні;
- перевезень пасажирів метрополітеном;
- відвідування установ дошкільної освіти;
- роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;
- діяльності закладів харчування.
Також у постанові уряд рекомендує суб'єктам господарювання на період карантину змінити режим їхньої роботи і встановити початок роботи о 10.00 чи пізніше. Ідеться про роботу таких суб'єктів: оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, поштова та кур'єрська діяльність, тимчасове розміщення та організація харчування, страхова діяльність, освіта, надання соціальної допомоги, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
Карантин в Україні запровадили 12 березня. З 11 травня обмеження почали пом'якшувати. 20 травня Кабмін продовжив їх до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі дали право послаблювати карантинні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації. На засіданні 17 червня дію адаптивного карантину було продовжено до 31 липня.
18 червня заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що із 22 червня кілька областей можуть закрити на жорсткий карантин.
Упродовж останньої доби коронавірус в Україні виявили ще у 681 людини. Загальна кількість підтверджених випадків інфікування в Україні зросла до 37 241, померло 1012 осіб, видужало – 16 642.