В українців на борту лайнера Grand Princess немає ознак коронавірусної хвороби – МЗС України
На борту Grand Princess, який пришвартувався в порту Окленда у США, перебувають 49 громадян України: 47 членів екіпажу і двоє пасажирів. Як повідомив виданню "ГОРДОН" директор департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, в українців немає скарг на умови перебування на борту судна, де виник спалах коронавірусу.
У громадян України на борту круїзного лайнера Grand Princess, де зафіксовано спалах коронавірусу SARS-CoV-2, немає ознак захворювання Про це виданню "ГОРДОН" повідомив директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Погорельцев.
"8–9 березня консул генерального консульства України в Сан-Франциско провів телефонні розмови із зазначеними громадянами України. Під час розмови з'ясували, що українці наразі не мають ознак інфікування", – заявив Погорельцев.
За словами дипломата, в українців (47 членів екіпажу і двох пасажирів) немає скарг на умови перебування на борту судна.
Берегова охорона США доправила на корабель необхідну кількість тестів на коронавірус, перевірка пасажирів і членів екіпажу триває.
"За результатами тестів ухвалюватимуть рішення про строки перебування людей на борту судна. А далі розв’язуватимуть питання, що робити. У частини людей є контракти, і рішення про переміщення люди ухвалюватимуть з урахуванням цих контрактів", – пояснив Погорельцев.
У двох пасажирів Grand Princess, які перебували на борту з 11-го до 21 лютого, виявили коронавірус, один із них помер у лікарні. Після цього судно вирішили зупинити біля берегів Каліфорнії.
9 березня його пришвартували в порту Окленда. На борту корабля перебувають 2421 пасажир і 1113 членів екіпажу, коронавірусну інфекцію діагностували у 21 людини, із них 19 – члени екіпажу.
Президент США Дональд Трамп 6 березня заявив, що хотів би, щоб хворі пасажири та члени екіпажу залишалися на судні.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який зумовлює хворобу COVID-19, медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого у ВООЗ не відкинули, що вірус може спричинити пандемію, а 9 березня назвали її дуже реальною.
Станом на початок доби 10 березня від моменту початку спалаху нового коронавірусу в Китаї захворіли 80 754 людини, 3136 померли, 59 897 одужали. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 9 березня за межами Китаю коронавірусною інфекцією заразилися 28 673 людини у 104 країнах. Смертельних випадків – 686. 202 із них протягом останньої доби.