Влада назвала попередню причину пожеж у Житомирській області
За даними голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка, із 16 квітня в Овруцькому районі області пожежа пройшла понад 4 тис. га.
У Житомирській області станом на вечір 18 квітня ліквідовано майже всі загоряння, залишилося чотири великі пожежі. Про це заявив голова Держагентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на спільному брифінгу з головою Житомирської ОДА Віталієм Бунечком.
"Усі сили Держлісагентства та ДСНС спрямовано на ліквідацію загорянь у Житомирській області. Одна з першопричин початку пожеж – буревій, який обірвав лінії електропередач, в окремих районах – бездумна діяльність деяких людей, яким дуже хотілося випалити сухостій, сміття та інше", – сказав він.
Бунечко додав, що загальна площа пожеж, які тривають із 16 квітня в Овруцькому районі області, становить понад 4 тис. га. Унаслідок пожеж людських жертв або постраждалих немає.
За словами Заблоцького, у регіоні залишилося чотири великі пожежі, усі інші осередки ліквідовано або локалізовано. Координати решти осередків передали до Держслужби з НС, щоб до гасіння пожеж приєдналася авіація ДСНС.
Із 16 квітня в Києві фіксують задимленість і відчутний запах гару. У Київській міськдержадміністрації заявили, що це пов'язано з пожежами в Житомирській області та Чорнобильській зоні відчуження (у ДСНС заперечують зв'язок задимленості з пожежами в зоні відчуження), а також із північно-західним вітром. Водночас влада запевнила, що радіаційний фон у столиці – у межах норми.
Уранці 17 квітня Київ очолив рейтинг найзабрудненіших міст світу, який веде IQAir – міжнародна компанія, яка спеціалізується на інформації і технологіях у сфері якості повітря. Станом на 9.50 індекс якості повітря (AQI) в Києві становив 215 (за норми до 50). Станом на 15.50 AQI у Києві впав до 108 (10-те місце у світі).
Заступник глави МВС України Антон Геращенко 18 квітня заявив, що в Житомирській і Київській областях упродовж останніх днів вигоріла територія площею приблизно 8 тис. га.