Із температурою і без маски – не можна. Нові правила роботи київського метро
Київський метрополітен після двомісячної перерви відновить роботу у звичайному режимі в понеділок, 25 травня. У зв'язку з епідемією коронавірусу, що триває, у роботі підземки встановлено нові правила.
У київське метро не будуть пускати пасажирів без засобів захисту (масок або респіраторів), а також із температурою вище ніж 37,2 °С. Про це повідомила 23 травня пресслужба столичного метрополітену з посиланням на розпорядження керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації №47.
Метрополітен після двомісячного простою відновить роботу в понеділок, 25 травня, однак через епідемію коронавірусу, що триває, розпорядженням вводять нові вимоги.
У метрополітен не пускатимуть пасажирів без маски або з температурою вище ніж 37,2 °С. Водночас у документі зазначено, що співробітники підземки мають проводити температурний скринінг не всім пасажирам, а тільки тим, у кого є "візуальні ознаки ГРЗ".
Метрополітен також зобов'язаний забезпечити дезінфекцію вестибюлів, станцій і приміщень що три години, рухомого складу – перед кожним рейсом.
"У підземці також мають забезпечити санітарні відстані не менше ніж 1,5 метра між пасажирами у чергах до кас та терміналів самообслуговування, на платформах та у вестибюлях станцій. У разі скупчення пасажирів – обмежувати кількість пасажирів на станціях метрополітену (включно з повним або частковим закриттям входів)", – ідеться в повідомленні.
Крім того, метрополітен має стежити за станом здоров'я працівників та не допускати до роботи осіб з ознаками ГРВІ.
"Влада столиці та метрополітен закликають пасажирів після відновлення роботи підземки користуватися транспортом за нагальної необхідності", – додали в пресслужбі метро.
Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. Метро в Києві (а також у Харкові та Дніпрі) закрили 17 березня.
З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. 20 травня Кабмін продовжив обмеження до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі надали право послаблювати карантинні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.
Станом на 24 травня в Україні захворіло 20 986 осіб, видужало – 7099, померло – 617. Київ посідає друге місце за кількістю хворих після Чернівецької області.