Із цього року в Україні не будуть приймати дітей у дитячі будинки
До 2023 року на місці дитячих будинків буде організовано паліативно-реабілітаційні центри, повідомив заступник міністра соцполітики Олег Коваль.
Починаючи із 2020 року в Україні дітей не будуть влаштовувати в дитячі будинки. Про це 17 лютого заявив заступник міністра соцполітики Олег Коваль під час наради із представниками облдержадміністрацій, повідомляє пресслужба Донецької ОДА.
Він зазначив, що держава і суспільство здійснюватимуть усі заходи, щоб зберегти можливість проживання та виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах. У винятковому випадку дітей буде спрямовано в патронатну чи прийомну сім'ю або в сімейний будинок дитини.
"Діти зможуть жити в будинках дитини до 2023 року. До 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу всім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку", – додав Коваль.
Водночас він розповів, що з цього року влаштування дітей у дитячі будинки стане платним, а паліативно-реабілітаційні центри займатимуться не тільки тими дітьми з особливими потребами, які проходять реабілітацію в центрах, але й надаватимуть усю необхідну допомогу дітям, яких уже виховують у прийомних сім'ях.
Зі свого боку уповноважений президента із прав дитини Микола Кулеба сказав, що питання влаштування дітей у прийомні сім'ї – на постійному контролі у президента України Володимира Зеленського.
"Навіть найкращий притулок ніколи не замінить дитині сімейного тепла та турботи. Тому всі обласні адміністрації мають завершити розробку програм із влаштування дітей, залучити до цієї роботи адміністрації міст, районів та об’єднаних територіальних громад. Світова практика і затверджена урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки передбачає перехід на систему, що забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі", – підкреслив він.