Законопроєкт "Про медіа" має відповідати положенням Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги – Офіс Ради Європи в Україні
Україна має зобов'язання щодо гармонізації медійного законодавства відповідно до стандартів Ради Європи як країна – член організації та імплементації Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги відповідно до Угоди про асоціацію, заявили в Офісі Ради Європи в Україні.
Законопроєкт "Про медіа" №2693 є важливим кроком до виконання Україною зобов'язань щодо гармонізації законодавства відповідно до стандартів Ради Європи, про це повідомив Офіс Ради Європи в України у Facebook 9 липня.
Протягом 10 місяців робоча група комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики працювала над удосконаленням тексту законопроєкту. Експерти Ради Європи надали свої рекомендації авторам, частину їхніх коментарів було враховано, ідеться в повідомленні.
"Зважаючи на досягнутий значний прогрес, вважаємо дуже важливим скористатися позитивною динамікою та вікном можливостей, щоб розглянути законопроєкт "Про медіа" №2693-д у першому читанні під час поточної сесії Верховної Ради",– зазначили в Офісі ЄС.
Раді Європи надійшов офіційний запит на проведення експертизи оновленої версії законопроєкту для подальшого вдосконалення тексту. У представництві підкреслили, що важливо продовжувати проводити відкриті дискусії з усіма зацікавленими сторонами.
"З огляду на міжнародні зобов’язання України, важливо, щоб законопроєкт повністю відповідав стандартам Ради Європи та положенням Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги – варто лібералізувати регулювання онлайн-медіа та друкованої преси, а також надати додаткові гарантії від можливих зловживань при застосуванні санкцій (таких, зокрема, як блокування онлайн-медіа)", – заявили в Офісі Ради Європи.
Законопроєкт №2693 авторства нардепів від "Слуги народу" зареєстрували у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду та контролю за всією сферою медіа.
Законопроєкт зазнав різкої критики з боку журналістів і медіаорганізацій. 19 травня 2020 року Рада передала його на повторне перше читання.
Понад 200 журналістів, медіа-менеджерів та експертів підписали відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам та європейським партнерам України, у якому закликали не підтримувати законопроєкту "Про медіа".
1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт.
3 липня представництво ЄС в Україні закликало продовжити консультації щодо законопроєкту "Про медіа".
7 липня громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення загалом підтримала законопроєкт "Про медіа".