Заступник глави МОЗ: Готуючись працювати з людським життям, не можна йти на компроміси: навіть 150 – відверто низький бал!

Заступник глави МОЗ: Готуючись працювати з людським життям, не можна йти на компроміси: навіть 150 – відверто низький бал!
Заступник міністра охорони здоров'я вважає необхідним мінімальний бар'єр балів ЗНО для вступу до медвишів
Фото: Oleksandr Linchevskyy / Facebook

Мінімальний прохідний бар'єр 150 балів ЗНО для вступників до медвишів дасть змогу відсіяти невмотивованих, лінивих і байдужих абітурієнтів, уважає заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

З урахуванням реалій української медичної освіти суспільство не може собі дозволити "дефекту відбору". Про це у своєму Facebook написав заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, коментуючи інформацію про скасування мінімального прохідного бала зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) для абітурієнтів медичних вишів.

"150 – це той базовий рівень, який відсіє невмотивованих, лінивих і байдужих абітурієнтів і, потенційно, майбутніх лікарів. Тому лінивий школяр завжди має право дотягнути свій рівень знань до належного наступного року, отримавши привілей вчитись у медичному", – зазначив заступник міністра.

Він додав, що мінімальний бар'єр дає змогу відібрати абітурієнтів з відповідними психологічними й інтелектуальними можливостями.

"Готуючись працювати з людським життям, не можна йти на компроміси: навіть 150 – теж відверто низький бал! Чи забирає встановлення такого ліміту "кусочєк счастья у дітєй із разних регіонаф і абластєй"? – ні! Навпаки! Відтепер розумний та мотивований випускник може із впевненістю подавати документи в медичний, не боячись сумнозвісних корупційних ризиків", – написав чиновник.

Перед початком вступної кампанії в "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2017 році" були внесені зміни, згідно з якими для вступу на чотири спеціальності – "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" і "Педіатрія"  абітурієнт повинен надати сертифікати ЗНО з результатом не нижче ніж 150 балів, повідомила прес-служба МОЗ 31 травня. 

23 червня голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець заявила, що наказ Міністерства освіти та науки України про мінімальний прохідний бар'єр 150 балів із кожного предмета ЗНО для вступників на медичні спеціальності скасують.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко уточнив, що Кабмін рекомендував Міністерству освіти та науки перенести підвищення мінімального бала ЗНО для медспеціальностей на 2018 рік.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун уважає скасування мінімального прохідного бала нівелюванням "цінності професії лікаря".