Зеленський: Постійно перевірятиму, допоки надбавки не надійдуть усім лікарям. Сьогодні медики – це наші герої
Президент України Володимир Зеленський заявив, що з виплатою квітневих надбавок медикам, які працюють із COVID-19, не має бути таких затримок, як із березневими.
Президент України Володимир Зеленський під час наради з питань запобігання поширенню коронавірусу заявив, що перевірятиме процес виплат 300-відсоткових надбавок медикам, які працюють із COVID-19. Про це 21 травня інформує сайт глави держави.
У повідомленні зауважують, що до кінця тижня всі лікарні, які боролися з коронавірусом, укладуть угоди з Національною службою здоров'я для доплат лікарям за квітень. Наразі укладено майже 80% угод від загальної кількості. Повністю уклали угоди екстрені медичні допомоги.
"З квітневими надбавками не повинно бути такої затримки, як із березневими. Радий, що відсоток укладених угод серйозно зріс. Однак перевірятиму постійно, допоки надбавки не надійдуть усім лікарям. Сьогодні медики – це наші герої", – підкреслив Зеленський.
20 травня заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова заявила, що надбавки медикам, які працюють із COVID-19, виплатили "майже в усіх областях".
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що регіонам виділили 905 млн грн медичної субвенції на доплати в розмірі 300% зарплати медикам за березень. За підрахунками МОЗ, 300% окладу мали отримати 5435 медичних працівників, на це було потрібно 181,6 млн грн.
Степанов пояснював, що доплати передбачено для всіх без винятку медиків, які працювали з інфікованими коронавірусом пацієнтами (незалежно від того, скільки днів вони були на роботі), але практично в усіх регіонах місцева влада зробила нарахування медпрацівникам на підставі наказу Мінсоцполітики від 2003 року, де є фраза "за фактично відпрацьований час". У МОЗ вимагали виправити ситуацію.
Доплати медикам кілька разів обговорювали на нараді президента України Володимира Зеленського з представниками Кабінету Міністрів і місцевої влади. Президент заявив, що винних у затримці виплат лікарям має бути покарано.
Станом на 21 травня коронавірус в Україні підтверджено в 19 706 осіб, із них 6227 одужали, а 579 померли. Серед інфікованих 20% (або 3833 людини) – медичні працівники.