Жоден із ринків Києва поки не готовий забезпечити виконання протиепідемічних вимог – КМДА

У Києві діятиме заборона на приготування і вживання їжі на місці продажу
Фото: depositphotos.com

Київські ринки відкриватимуть поступово, за умови виконання ними низки протиепідемічних вимог, заявили у КМДА.

Жоден з агропродовольчих ринків Києва поки не готовий забезпечити виконання протиепідемічних вимог. Про це заявив радник мера Києва, секретар штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко, повідомляє 30 квітня пресслужба КМДА.

"Кабінет Міністрів спільно з головним державним санітарним лікарем України розробили вимоги стосовно можливості відкриття агропродовольчих ринків. Ми ці вимоги продублювали, деталізували та затвердили своїм розпорядженням. За інформацією Держпродспоживслужби в місті Києві, станом на 16.30 30 квітня жоден з агропродовольчих ринків столиці не готовий забезпечити виконання зазначених вимог. У зв'язку із цим ринки будуть відкриватися поступово, з моменту, коли будуть готові забезпечити виконання протиепідемічних вимог", – сказав Бондаренко.

Він підкреслив, що на ринках мають забезпечити масковий режим працівників і відвідувачів, дистанційне вимірювання температури на вході, недопуск осіб з ознаками ГРВІ, дистанцію 3 м між торговими місцями і 1,5 м між відвідувачами, а також дезінфекцію контактних поверхонь що три години.

Також, за словами Бондаренка, наразі неприпустимою є стихійна торгівля.

Крім цього, у столиці діятиме заборона на приготування і вживання їжі на місці її продажу.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на ранок 30 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 10 406 осіб, із них 261 людина померла, а 1238 уже одужали.

У Києві зафіксовано 1401 випадок COVID-19.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами та міжобласні пасажирські перевезення, у Києві, Харкові і Дніпрі закрили метро. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. 22 квітня карантин продовжили до 11 травня.

На засіданні 29 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відкриття продовольчих ринків за умови дотримання протиепідемічних заходів.