3 тис. громадян України, які живуть за кордоном, хочуть відмовитися від громадянства
У МЗС зазначили, що, згідно із законодавством, процедуру виходу з громадянства України застосовують до громадян, які постійно проживають за кордоном (дістали відповідний дозвіл компетентних органів України та мають в українських паспортних документах позначку (штамп) "Постійне проживання" з указанням країни виїзду/проживання).
Клопотання про вихід із громадянства подають до закордонної дипломатичної установи України за місцем постійного проживання громадянина України.
Загальний строк розгляду клопотань про вихід із громадянства України має бути не більше ніж один рік від дня їх надходження.
Датою припинення громадянства України через вихід із громадянства України є дата видання відповідного указу президента України.
"Наразі Міністерством закордонних справ України опрацьовується в рамках діючого порядку приблизно 3 тис. клопотань громадян України про вихід із громадянства України, поданих до закордонних дипломатичних установ України", – повідомили у МЗС.
У МЗС нагадали також, що інформація про людей, які набули або вийшли з громадянства України, є конфіденційною, її не можна поширювати без їхньої згоди, крім випадків, передбачених законом "Про захист персональних даних".
Контекст:
З березня до липня 2022 року президент Володимир Зеленський своїми указами припинив громадянство України 10 людям – п'ятьом дорослим "унаслідок втрати [громадянства]" і п'ятьом дітям унаслідок виходу з громадянства, повідомляли "Українським новинам" у Державній міграційній службі.
На думку міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, українцям потрібна можливість мати подвійне громадянство з іншими країнами, крім Росії.
Верховна Рада на засіданні 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт про умови набуття українського громадянства.