4–8% ромів в Україні не мають документів, що засвідчують особу і підтверджують українське громадянство – Мінкульт
Від 4% до 8% ромів в Україні, за різними даними, не мають документів, що засвідчують особу та підтверджують українське громадянство. Про це 28 липня повідомила пресслужба Міністерства культури і інформаційної політики України.
Як зазначили у відомстві, зросла кількість осіб – представників цієї національної меншини, які не мають документів, що підтверджують реєстрацію шлюбу, місця проживання, права власності, працевлаштування і, як наслідок, соціального страхування.
"Все це створює підстави для соціальної незахищеності ромів, заважає повноцінній реалізації в культурному, соціальному, економічному й політичному житті. Чимало ромів продовжують потерпати через системну дискримінацію", – наголосили у повідомленні.
Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив стратегію сприяння реалізації прав і можливостей осіб, що належать до ромської нацioнальної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року.
У Мінкульті вважають, що це дасть можливість забезпечити ромів документами, надати їм правовий захист, освіту, послуги з охорони здоров'я, працевлаштування та поліпшити соціальний захист. Також ідеться і про необхідність подолання негативних стереотипів щодо ромів.
"Сучасне демократичне суспільство може бути консолідованим лише в тому випадку, коли всім жителям будуть забезпечені елементарні права людини та громадянина. Повноцінне включення ромів в українське суспільне життя – наша ціль. Україна – за рівні права для кожного", – підкреслив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Всі пов'язані із цим рішенням заходи фінансуватимуть з державного та місцевих бюджетів, а також буде залучено кошти фінансової та технічної допомоги міжнародних організацій та іноземних держав.
Контекст:
За даними МВС, в Україні станом на 2018 рік проживало понад 100 тис. ромів у понад 3 тис. таборах.