5 тис. грн за сертифікат. Правоохоронці затримали лікаря, який торгував COVID-документами
Наголошують, що лікар через посередника гарантував громадянам отримання COVID-сертифіката без вакцинації проти коронавірусу.
"Лікар-травматолог однієї з лікарень регіону отримав через посередника 5 тис. грн неправомірної вигоди. За цю суму він гарантував громадянинові "липову" вакцинацію проти COVID-19, внесення даних до відповідної бази та отримання сертифіката про вакцинацію", – ідеться у повідомленні.
Посередника затримали 26 жовтня після передання коштів медику.
Окрім суми хабаря, за місцем роботи лікаря правоохоронці також вилучили $12 тис., походження яких установлюють.
Слідчі дії тривають, лікарю та посереднику планують повідомити про підозру й обрати їм запобіжний захід, розповіли в поліції.
"У ході слідства поліцейські встановлюватимуть причетність зловмисників до вчинення подібних злочинів, а також осіб, які могли звертатися до них за такою послугою", – наголошують у повідомленні.
У поліції нагадали, що за отримання хабаря посадовцю загрожує від п'яти до 10 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із конфіскацією майна.
Контекст:
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко припускав 15 вересня, що підроблення COVID-сертифіката в Україні можливе так само, як і звичайного паспорта громадянина. На думку Ляшка, в електронному варіанті це зробити буде неможливо, але "є питання по паперових формах". У відомстві розповіли, куди звертатися, якщо виявили підроблений COVID-сертифікат.
У МОЗ України повідомляли 16 вересня про підготовку законодавчого акта про посилення відповідальності за підроблення медичних документів.
Кабінет Міністрів України 22 вересня на своєму засіданні підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу про відповідальність за підроблення документів про щеплення. Зокрема, пропонують запровадити штраф за підроблення COVID-сертифікатів від 17 тис. до 34 тис. грн або обмеження волі до двох років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи. 8 жовтня профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, але парламент його ще не ухвалив.
Наприкінці вересня суди почали ухвалювати перші вироки за підроблення свідчень про вакцинацію проти коронавірусу. Двоє людей у Львівській області дістали штрафи у розмірі 850 грн – вони завантажили в інтернеті бланки свідоцтва та підробили підпис лікаря. У Дніпропетровській області медика, який видавав підроблені сертифікати, засудили до штрафу в розмірі 34 тис. грн і позбавили права займатися лікарською діяльністю строком на один рік. За словами генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, у цих справах є також рішення судів, які передбачають обмеження волі.
1 жовтня МОЗ висунуло вимогу усунути керівництво 15 лікарень через підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня розпочався п'ятий етап вакцинації: щепитися можуть усі охочі віком від 18 років. В Україні обидві дози вакцини станом на 26 жовтня ввели приблизно 7 млн українців.