66,4% українців вважають, що події у країні розвиваються в неправильному напрямі – опитування
Згідно з опитуванням, проведеним Центром Разумкова, менше ніж 18% українців вважає, що події у країні розвиваються у правильному напрямі.
66,4% українців вважають, що події у країні розвиваються в неправильному напрямі, іншої думки 17,7% опитаних. Про це свідчать результати дослідження, проведеного 5–9 березня 2021 року Центром Разумкова.
Окрім цього, 15,9% опитаних не змогли відповісти на запитання про правильний/неправильний напрями розвитку України.
68,1% респондентів оцінили економічну ситуацію у країні як "дуже погану" або "досить погану", 28,1% – як "не погану і не добру", як "добру" або "дуже добру" – 2,1%.
"Дуже поганим" або "досить поганим" оцінили рівень добробуту своїх сімей 44,2% українців, "не поганим і не добрим" – 45,1%, 8,6% опитаних оцінили його як "добрий" або " дуже добрий".
Згідно з опитуванням, українці не дуже вірять у швидкі позитивні зміни в економічній сфері. Найпоширеніша думка, що ситуація за три місяці істотно не зміниться.
Суперечливими є очікування респондентів щодо змін протягом найближчих двох-трьох років.
"Частки респондентів, які очікують, що економічна ситуація за цей період у країні покращиться, погіршиться або не зміниться, мало відрізняються і перебувають у діапазоні від 22% до 25%", – зазначили соціологи.
Водночас половина опитаних вважає, що Україна зможе подолати наявні проблеми та труднощі в "більш віддаленій перспективі".
Опитування проводили методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 осіб віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Згідно з даними соцдослідження, проведеного Центром Разумкова із 29 січня до 3 лютого, 69,2% опитаних оцінили економічне становище України як погане, 43,2% респондентів назвали поганим рівень добробуту своїх сімей.