81% українців вважає, що під час війни варто критикувати владу – опитування
50% населення, яке залишилося в Україні після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії, вважають, що критикувати владу під час воєнного стану можна, але критика має бути виваженою і конструктивною. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), які опублікували 10 червня.
Половина учасників опитування погодилася з необхідністю критики окремих рішень влади, "можливо, невдалих", а виваженою й конструктивною вона має бути, "щоб не розхитувати ситуацію у країні".
31% респондентів обрали варіант відповіді: "Критика має бути жорсткою і безкомпромісною, тільки так можна тиснути на владу для виправлення можливих помилок".
Думку, що не можна допускати жодної критики дій влади, поділяє 13% опитаних.
Ще приблизно 5% не визначилися з відповіддю.
За даними КМІС, найбільше прихильників критики української влади під час війни проживає на сході країни, тут 47% вважають, що критика влади має бути жорсткою й безкомпромісною.
"Результати опитування показують, що українці переважно займають досить прагматичну та виправдану позицію. Так, представники влади не повинні мати "імунітет" від критики на тлі повномасштабної війни. І водночас опозиційні політики, критично налаштовані журналісти та громадські активісти не повинні своєю діяльністю руйнувати стабільність та розхитувати ситуацію", – прокоментував виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Опитування проводили із 16-го до 22 травня методом телефонних інтерв'ю. Було опитано 1067 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, які контролює уряд. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,4%.