93% українців погоджуються з тим, що Голодомор був геноцидом українського народу – опитування
93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", які опублікували 25 листопада.
Водночас протилежного погляду дотримується 3% респондентів.
Ще 4% опитаних вагалися з відповіддю.
Соціологи зазначають, що за останні 10 років у півтора раза зросла кількість українців, які вважають Голодомор геноцидом. Порівняно з минулим роком зростання сягнуло 8 процентних пунктів.
"Голодомор 1932–1933 років визнає геноцидом абсолютна більшість мешканців як західних, центральних, так і південно-східних областей країни. Також не зафіксовано значних відхилень у вікових розподілах у цьому питанні", – ідеться у повідомленні.
Опитування проводили 20–21 листопада серед громадян України віком від 18 років по всій країні, окрім тимчасово окупованих територій, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку. Усього опитано 1000 респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності з імовірністю 0,95 – не більше ніж 3,1%.
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у тих роках сягнула 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору вшановують у четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Голодомор визнали геноцидом українців понад 10 держав, зокрема Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, Ірландія, Молдова і Ватикан.
Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.