Академік Лібанова: Якщо на початку війни внутрішня міграція була націлена переважно на західні області, то зараз – на центральні G

Лібанова зазначила, що в західних областях завжди були проблеми з робочими місцями
Фото: pravda.com.ua

Внутрішня міграція в Україні переспрямовується із західних регіонів до центральних. Про це в інтерв'ю російському журналісту Євгенові Кисельову й українському аналітику-міжнароднику Олександрові Демченку для YouTube-каналу засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова.

Демченко запитав про ймовірні дії українців у разі агресивнішої воєнної кампанії країни-агресора Росії, зокрема в Харківській області.

"Кожен харків'янин, який зараз перебуває в Харкові, – герой. Я не знаю, як вони там живуть і як узагалі працюють. Там є кілька наших академічних інститутів. Вони перетягнули в підвали обладнання й намагаються там працювати. Я не розумію, як це можливо взагалі. Це абсолютно фантастичні, залізні люди. Я думаю, що ці люди якщо мігруватимуть, то радше в межах України", – відповіла Лібанова.

За її словами, за кордоном українських мігрантів "не те щоб не приймають, але умови підтримки вже не ті, які були на початку".

"Людям складніше влаштовуватися. Плюс до того є проблема і мови, і побуту. Хай там як, але в Україні це все, як то кажуть, рідне. Ми помічаємо, що якщо на початку війни внутрішня міграція була націлена переважно на західні області, то зараз – на центральні. [Чому так?] Вочевидь, у західних областях вже неможливо знайти роботу. Там завжди були проблеми з робочими місцями", – пояснила Лібанова.

Контекст:

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні офіційно зареєстровано 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб.

За міжнародними оцінками, кількість внутрішніх переселенців перевищує в Україні 7 млн громадян, писало 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.