Антивакцинатори в Україні та Молдові транслюють російські наративи – посольство США

Мітинг антивакцинаторів у Києві відбувся 3 листопада
Фото: EPA
Акція проти вакцинації, яка відбулася у Києві 3 листопада, не захищає інтересів українців, а її меседжі збігаються з російськими. Про це під час спілкування з журналістами 4 листопада заявив речник посольства США в Україні Деніел Ленгенкемп, пише "Укрінформ".

Ленгенкемп зазначив, що протест із такими самими плакатами відбувся у Кишиневі (Молдова) і ця група противників вакцинації поширює антивакцинаторські меседжі й у соціальних мережах в Україні, Молдові та країнах Балтії.

"За серйозними свідченнями, меседжі, які розповсюджує ця група, дуже збігаються з російськими наративами, включно із заявами про те, що українці і росіяни – це "один народ". Протестувальники казали, що отримували грошову підтримку з приватних джерел у Росії. Ми твердо віримо у свободу слова і свободу зібрань, але водночас стосовно цієї групи ми переконані, що вони не керуються інтересами України та українського народу. Ми сподіваємося, що українці добре розберуться, що являє собою ця група", – сказав він.

Контекст:

Акція антивакцинаторів відбулася у Києві 3 листопада. За оцінками "Бабеля", у марші брало участь приблизно 1 тис. учасників, які заблокували низку вулиць у центрі столиці.

Журналіст Денис Казанський звернув увагу на те, що учасники акцій в Україні та Молдові були з плакатами однакового дизайну.

Про те, що спецоперацію проти вакцинування проти COVID-19 в Україні проводить Росія, заявляли 28 жовтня у Раді національної безпеки і оборони України.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 4 листопада в Україні підтвердили 3 млн випадків COVID-19, померло 70,1 тис. осіб.

Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Зараз щепитися можуть усі охочі віком від 12 роківСтаном на 4 листопада у країні щонайменше одну дозу вакцини ввели 10,9 млн осіб, а 7,7 млн українців ввели дві дози, вони завершили імунізацію.