Апеляційний суд відкрив справу за скаргою про заборону книжки про Стуса
Представник журналіста й автора книжки "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані подав скаргу до Київського апеляційного суду на рішення Дарницького районного суду від 19 жовтня 2020 року. Тоді було введено часткову заборону на поширення книжки.
Київський апеляційний суд відкрив провадження за апеляційною скаргою представника журналіста Вахтанга Кіпіані на рішення Дарницького райсуду Києва про заборону книжки "Справа Василя Стуса". Про це 30 листопада "Укрінформу" повідомила прессекретарка суду Тетяна Геведзе.
"Відкрито апеляційне провадження 26 листопада за апеляційною скаргою представника Кіпіані на рішення саме Дарницького районного суду від 19 жовтня 2020 року", – сказала вона.
Директорка з маркетингу видавництва Vivat Катерина Аврамчук розповіла Суспільному, що апеляційну скаргу подали 24 листопада.
За її словами, дати розгляду справи поки не призначено.
Вона додала, що зараз видавництво розсилає останні замовлення з 15 тис. примірників книжки, які було надруковано після рішення суду.
Щодо додаткового накладу книжки Кіпіані "Справа Василя Стуса" у видавництві відповіли, що поки формують передзамовлення.
Українського поета, дисидента Стуса 1980 року засудили до 10 років примусових робіт і п'яти років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук. У 700-сторінковій книжці Кіпіані "Справа Василя Стуса" зібрано архівні матеріали справи від арешту до смерті Стуса в таборі.
Медведчук через суд висунув вимогу заборонити розповсюдження примірників книжки. На засіданні 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва частково задовольнив позов Медведчука і заборонив поширювати наклад книжки, у якій згадано політика. Суд визнав недостовірними три фрази із книжки, ще три – такими, що порушують право на використання імені Медведчука.
Аврамчук повідомила, що після оголошення рішення суддів увесь наклад книжки розкупили за лічені секунди. Кіпіані заявив, що оскаржить рішення суду.
Упродовж першого дня після рішення суду видавництво Vivat одержало понад 9 тис. замовлень на книжку "Справа Василя Стуса".
У серпні 2018 року адвокат Медведчука вимагав видалити з фільму "Заборонений" про життя Стуса сцену процесу, інакше обіцяв добиватися заборони фільму через суд. Знімальна група вирішила залишити сцену у фільмі.