Без походів у РАЦС. На порталі "Дія" запустили бета-тест подання заяви про шлюб

На порталі "Дія" українці зможуть відразу вибрати місце й час, формат і зал, де відбудеться церемонія
Фото: thedigital.gov.ua

В Україні спростять подання заяви про шлюб – на порталі "Дія" запустили бета-тест послуги. Уся процедура триватиме до 10 хвилин, повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України в Telegram.

"Раніше, щоб подати заяву про шлюб, необхідно було йти до ДРАЦС, заповнювати папірці, вручну вводити особисту інформацію, проходити перевірку держреєстратора. Потім іти в банк, щоб сплатити держмито, і знову повертатися до установи. Після цього обговорити формат церемонії і тільки потім повертатися додому й чекати на заплановану дату", – ідеться в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що тепер на порталі "Дія" можна буде подати заяву на реєстрацію шлюбу й одразу вибрати місце і час, формат і зал, де відбудеться церемонія. Також можна буде вибрати додаткові послуги.

Приєднатися до бета-тесту можуть українці, які досягли 18 років, а також мають електронний підпис.

"Записатися на бета-тест можна тільки парою: наречений і наречена. Хоча це й тестування, ваша заява проходить реальний процес реєстрації", – заявили в Мінцифри.

Контекст:

"Дія" електронний сервіс державних послуг, створений Міністерством цифрової трансформації, його запустили 6 лютого 2020 року. До нього входять однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами.

Про те, що Мінцифри тестує послугу подання заяви про держреєстрацію шлюбу через застосунок і портал "Дія", стало відомо 10 лютого.

8 вересня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що заяву про шлюб тепер можна буде подати через застосунок "Дія", не надаючи паперового паспорта. За його словами, цифрову копію паспорта з е-підписом "Дії" передають до сервісу органів держреєстрації актів цивільного стану.

На порталі є понад 90 електронних послуг, серед них – реєстрація бізнесу, автоматизовані будівельні послуги, комплексна послуга для батьків немовлят "єМалятко" тощо.