Біля станції Академік Вернадський народилися перші в цьому сезоні дитинчата тюленів

Тюлені Ведделла можуть жити приблизно 20 років
Фото: Національний антарктичний науковий центр / Facebook
Поблизу української антарктичної станції Академік Вернадський з'явилися перші в цьому сезоні дитинчата тюленів. Про це повідомила пресслужба Національного антарктичного наукового центру у Facebook 18 вересня.

Ідеться про дитинчат тюленів Ведделла. Одне з'явилося на острові Вінтер, а друге біля острова Скуа.

"Зовсім крихітка, ще не відходить від матері, та, треба сказати, росте на очах (може набирати до 6–7 кг за день). Пересувається цуценя (так називають новонароджених тюленят) невпевнено, адже м’язова система тільки формується, та вже через кілька тижнів розпочнеться навчальний процес, і малеча буде вчитися виживати в суворих антарктичних умовах", – цитують у НАНЦ українських полярників.

У центрі нагадали, що вагітність самок тюленів триває 10 місяців, вони народжують на кризі. Самка може народити одного малюка.

"Новонароджені тюленята зазвичай важать 25–30 кг, у довжину сягають 1,3 м, а коли стануть дорослими, мають важити біля 400 кг. Мати вигодовує малюка протягом семи тижнів. Коли годування закінчується, молоді особини відправляються в воду і починають самостійне життя. А живуть ці тюлені відносно довго – 20 років. Лише в Антарктиді тюлені не бояться людини. Чому? Тому що тут вчасно взяли їх під охорону. Скажімо, на Балтиці їх переслідують ще із часів палеоліту, тому, якщо побачити тут тюленя, можна ще 10 років розказувати іншим про це. А от в Антарктиці таке диво). Вітаємо новонароджених тюленяток! І, традиційно, щойно дізнаємося їхню стать, оголосимо конкурс на найкращі імена для цих неймовірних тваринок", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Антарктична станція "Академік Вернадський" розміщена на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії і називалася "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію було передано Україні й перейменовано.

На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління.