Бронюванням працівників зловживає не більше як 10% від усіх підприємств – Свириденко
Зараз бронюванням військовозобов'язаних працівників зловживає не більше як 10% від усіх українських підприємств. Про це в коментарі "Суспільному" 4 листопада розповіла перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Вона пояснила, що влада ініціювала аудит щодо бронювання на критичних підприємствах через те, що з липня цього року кількість заброньованих чоловіків почала "динамічно зростати". Перевірку проводять на рівні військово-цивільних адміністрацій, які мають право надавати й визнавати критичність, і на рівні міністерств.
За словами Свириденко, ця перевірка досі триває, а з усієї кількості українських підприємств статус "критичних" є лише у 12%, які генерують 67% доходів у державному бюджеті.
"Це говорить про те, що бронювання як система працює. Ми бачимо, що тут є зловживання, але вони складають не більше ніж 10%. Я думаю, навіть 5–6% із того, що ми зараз бачимо", – сказала вона.
За словами міністерки, насамперед триває аудит тих підприємств, дані яких щодо рівня заробітної плати зі сплаченими податками різко змінилися або які стрімко наростили штат у тих секторах, де на 100% дозволено бронювання працівників.
Контекст:
Кабінет Міністрів ухвалив рішення провести аудит підприємств і організацій до 15 листопада і на цей час зупинити дію деяких положень щодо бронювання.
Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв 9 жовтня, що рішення про аудит ухвалили через різке збільшення кількості заброньованих людей. За його даними, в Україні від мобілізації зараз заброньовано 1 млн чоловіків. "Протягом двох років було 540 тис. людей, а тут за кілька місяців – зростання удвічі", – розповів він.
Міністерство економіки має проаналізувати результати аудиту й до 20 листопада поінформувати уряд.
На засіданні уряду 25 жовтня погодили протокольне рішення, що працівники, які набули статусу заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть продовжити бронювання на аналогічний строк.