Будувати тестовий майданчик для українського Hyperloop можуть почати у 2019 році – Омелян
Для роботи над українським варіантом потяга Hyperloop знадобиться офіційне погодження від підприємства Ілона Маска, зазначив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
Тестовий майданчик для українського варіанта потяга Hyperloop можуть почати готувати у 2019 році. Таку думку в ефірі "Еспресо" висловив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
"Ми для себе маємо наступну етапність. Спершу НАН (Національна академія наук. – "ГОРДОН") України надасть нам наукове обґрунтування цього нового виду транспорту. Якщо воно буде достатнім, щоб ми могли перейти до стадії технологічної розробки і тестування, нам необхідно отримати офіційне погодження Hyperloop One, власне підприємства Ілона Маска, та інших компаній", – сказав він.
За словами міністра, проект Hyperloop потребує багато зусиль.
Про старт проекту Hyperloop в Україні Омелян повідомив 22 лютого. До ініціативи приєдналися Національна академія наук України, держконцерн "Укроборонпром", Каховський завод електрозварювального устаткування та інші.
Hyperloop – проект вакуумного потяга, він являє собою систему трубопроводів для переміщення капсули з пасажирами. Швидкість складу може сягати 1220 км/год. Американський підприємець Ілон Маск задумав проект у 2013 році. За його словами, Hyperloop буде вдвічі швидшим за літак і у три-чотири рази швидшим за високошвидкісні поїзди.
Проект передбачає рух спеціальних поїздів усередині труби, із якої відкачано повітря, завдяки чому теоретично в ній можливо здійснювати перевезення зі швидкістю, наближеною до швидкості звуку.
Зараз у США реалізують кілька таких проектів. Зокрема, будівництво експериментальної траси в січні 2016 року почали поблизу Лас-Вегаса (штат Невада). Окрім того, надшвидкісна траса має з'явитися в Каліфорнії і з'єднати міста Сан-Франциско і Лос-Анджелес. У разі її побудови відстань майже 600 км пасажири долатимуть усього за 35 хвилин.
У вересні 2017 року Hyperloop Transportation Technologies повідомила, що Індія може стати першою країною, у якій відкриють надшвидкісне пасажирське сполучення в системі Hyperloop. Компанія заявила, що підписала з урядом штату Андхра-Прадеш угоду, яка передбачає з'єднання транспортом нового покоління міст Амараваті та Віджаявада.