Через зливу і град у парку "Тузлівські лимани" в Одеській області загинуло приблизно 300 птахів, зокрема рідкісні види

Один із двох лелек, яких підібрала місцева жителька, вижив
Фото: Ivan Rusev / Facebook

Під час підрахунку загиблих через негоду птахів у парку "Тузлівські лимани" в Одеській області виявили ібісів, куликів-довгоногів, шилодзьобок та інших.

Увечері 31 липня в Татарбунарському районі Одеської області пройшла злива із градом, унаслідок чого в національному природному парку "Тузлівські лимани" загинуло приблизно 300 птахів. Про це 7 серпня на своїй сторінці у Facebook заявив заступник директора нацпарку Іван Русєв.

За його словами, через негоду загинуло 11 лелек, 32 кулики чібіси, 10 куликів фіфі, три сизоворонки, сотні шпаків, понад 50 дрібних горобиних птахів (жовті й білі плиски), очеретяні вівсянки, вусаті синиці, качки з молодим виводком.

"З урахуванням того факту, що протягом перших кількох днів загиблих і поранених птахів ловили і з'їдали пернаті та наземні хижаки, можна припустити, що кількість загиблих птахів тільки на маленькій ділянці заплави річки Хаджидер – не менше ніж 300", – зазначив Русєв.

Один із двох лелек, яких підібрала місцева жителька, вижив. Однак він осліп від ударів градин і у нього трохи порушена координація. Наразі птах на реабілітації.

Під час підрахунку загиблих пернатих, зокрема, виявили й рідкісні види: ібісів, куликів-довгоногів, шилодзьобок та інших.