Чотири регіони України мають посилити карантин через COVID-19 – Держкомісія з НС
"Чернігівській, Львівській, Рівненській та Житомирській областям доручено посилити контроль за дотриманням протиепідемічних норм, збільшити ліжковий фонд, а також ввести додаткові карантинні обмеження на територіях об'єднаних територіальних громад, у яких фіксуються найбільші спалахи захворюваності на COVID-19", – ідеться в повідомленні.
Держкомісія з НС також установила з 00.00 23 жовтня "червоний" рівень епіднебезпеки на території Сумської області.
На засіданні Кабміну сьогодні глава уряду Денис Шмигаль говорив, що в "червону" зону найближчими днями може потрапити кілька регіонів, але він не уточнював, про які області йдеться.
"Навіть у "червоній" зоні бізнес і громадські заклади можуть працювати, якщо всі відвідувачі та працівники повністю вакциновані. Ми не плануємо вводити повний локдаун по всій країні й зупиняти економіку. Але, як сказав президент, єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація", – підкреслював прем'єр.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 2,67 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 61,8 тис. пацієнтів. За даними Міністерства охорони здоров'я, 19 жовтня в Чернігівській області виявили 178 нових випадків COVID-19, у Львівській – 943, Рівненській – 782, Житомирській – 640.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, заявив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
Із 15 жовтня в "червоній" зоні епіднебезпеки опинилася Херсонська область. Із 18 жовтня в "червону" зону також потрапили Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області. Обмеження "червоної" зони не будуть діяти, якщо 100% співробітників (організаторів) і відвідувачів (учасників) закладів та заходів будуть повністю вакцинованими проти коронавірусу та матимуть "зелений" COVID-сертифікат.
Також із 21 жовтня набудуть чинності нові правила перевезення пасажирів між областями. Для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно буде мати або документ про щеплення проти коронавірусу, або негативний результат тестування на COVID-19.
Згідно з індикаторними показниками МОЗ, в Україні тільки п'ять регіонів відповідають показникам "жовтої" зони, ще п'ять – "червоної", інші – "помаранчевої". Зокрема, "помаранчевому" рівню епіднебезпеки відповідають показники Чернігівської, Львівської, Житомирської та Рівненської області. У перших трьох три дні поспіль перевищено рівень у 60 госпіталізацій на 100 тис. населення (у Рівненській – два дні). Окрім того, у Житомирській області три дні поспіль завищено коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування коронавірусом.