Данілов про ситуацію з COVID-19: За умови дотримання рекомендацій у середині грудня можемо вийти на позитивну динаміку
Епідемію коронавірусу в Україні можна зупинити, якщо кожен житель країни перебуватиме "в умовах особистого карантину", заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов, коментуючи ситуацію з коронавірусом в країні, в інтерв'ю "Фокусу", опублікованому 26 листопада, заявив, що за умови дотримання рекомендацій Україна в середині грудня може вийти на позитивну динаміку.
"Є оптимістичний і песимістичний сценарії розвитку ситуації з COVID-19. Про другий говорити не хочу. А ось за умови дотримання рекомендацій у середині грудня можемо вийти на позитивну динаміку. Епідемію можна зупинити, якщо кожен із нас перебуватиме в умовах особистого карантину – зведе до мінімуму кількість контактів, користуватиметься всіма засобами захисту. Поки ж зайдіть на базар чи магазин – ніхто не дотримується дистанції, і це проблема. Усі мають розуміти, що вони відповідальні не тільки за себе, але й за тих, хто поруч. Ми живемо з мамою моєї дружини, їй 89 років, і я розумію: не дай боже принести в будинок вірус!" – підкреслив Данілов.
Він зазначив, що проблем із забезпеченням хворих киснем немає, проте в цьому напрямі є логістичні труднощі.
"Проблеми з киснем у країні немає. У нас є майже два десятки сертифікованих виробництв. Є питання логістики, технічного забезпечення. Але їх розв'язують. Я не можу сказати, що всі сидять і чогось чекають. Так, виникають нестандартні ситуації – бувають випадки, які викликають резонанс, але це не масове явище", – сказав Данілов.
В Україні останні два дні фіксують максимальну добову захворюваність на COVID-19, протягом попередньої доби хворобу підтвердили у більше ніж 16,2 тис. пацієнтів, загальна кількість тих, хто заразився, сягнула 693,4 тис., із яких 326,2 тис. – одужало, а майже 12 тис. – померло.
Станом на початок цього тижня в Україні підготували 53 445 ліжок для хворих на COVID-19, водночас у лікарнях перебувало 27 792 пацієнти. До кисню, за даними Міністерства охорони здоров'я, під'єднали 25 996 ліжок, 12 168 з них були вільні. У деяких регіонах, наприклад, у Києві, Черкаській та Харківській областях, ліжок із підведеним киснем недостатньо, зазначали у відомстві.
Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко визнав, що влада вчасно не зайнялася проблемою забезпечення киснем ліжок для хворих із коронавірусною інфекцією COVID-19.