Данілов: Що ще треба зробити, щоб люди зрозуміли: або вони вакцинуються, або відправляються на цвинтар?
До поширення дезінформації, яка стосується вакцин проти коронавірусної інфекції в Україні, причетна Росія, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі каналу ICTV 25 жовтня. За його словами, це частина інформаційної війни, яку веде РФ.
"Коли є закиди, що держава нічого не робить, влада нічого не робить, не займається цим питанням, – скажіть, будь ласка, що ще треба зробити, щоб люди зрозуміли: або вони вакцинуються, або відправляються на цвинтар? Що ще треба зробити?" – обурився Данілов.
Він розповів, що від початку кампанії з вакцинації у країну завезли понад 25 млн доз вакцин проти коронавірусу.
"Сьогодні будь-яку вакцину можна вибрати. Зроблено більше ніж 16 млн доз, 9 млн доз зараз знаходяться в системі [охорони здоров'я], і будь-яка людина, яка свідомо розуміє, що їй треба вакцинуватися, не має проблем у цьому", – повідомив секретар РНБО.
Данілов, коментуючи результати опитування, згідно з яким 56% українців не планують вакцинуватися проти COVID-19, згадав про інформаційну війну, яку веде Росія.
"Ми чітко усвідомлюємо, що люди, які працюють проти нашої країни, – вони і тему COVID-19 розгортають у такий спосіб, що ми маємо великий вплив. Розповідають про якесь чипування. На жаль, у цьому задіяні деякі релігійні організації. І ми маємо дуже складну ситуацію, коли людям складно пояснити, що це їхнє здоров'я. Ну як людині пояснити, що не треба слухати всі ці брехні в Telegram-каналах? Дуже багато у ЗМІ. Більш того, коли починають передавати сарафанним радіо: "А ви там бачили?", "А ми там чули", "А мені там сказали", – друзі, припиняйте, ситуація складна, і щоб людина вижила, їй потрібно зробити просту річ – щеплення. І все, у світі іншого немає", – підкреслив Данілов.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, заявив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Станом на 25 жовтня в Україні підтвердили майже 2,78 млн випадків коронавірусної інфекції, з них понад 14 тис. – протягом останньої доби. Померло понад 64 тис. пацієнтів із COVID-19.
На Україну очікують два тижні дуже складної ситуації, пов'язаної з COVID-19, країна тільки заходить у пік третьої хвилі епідемії, заявив Данілов 25 жовтня.