ДБР передало до суду понад 80 обвинувачень проти правоохоронців за перевищення влади
Державне бюро розслідувань України (ДБР) особливу увагу приділяє розслідуванню катувань і жорстокого поводження із затриманими співробітників правоохоронних органів. Про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків директора Державного бюро розслідувань України (ДБР) Олексій Сухачов 3 березня під час звіту у Верховній Раді про роботу відомства за 2020 рік, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"За 2020 рік у суд передано 83 обвинувальні акти щодо 117 осіб, серед яких 15 правоохоронців, який обвинувачують у тортурах. Іншим особам інкримінують, окрім тортур, перевищення влади, незаконне утримання під вартою і порушення прав на захист", – розповів він.
Сухачов доповів про злагоджену роботу ДБР з Офісом генерального прокурора і керівництвом Національної поліції, завдяки якому завершено розслідування фактів катувань і зґвалтування в Кагарлицькому районному управлінні Національної поліції. Обвинувальні акти в суд у цій справі передано щодо 13 поліцейських, зазначив т.в.о. голови ДБР.
Омбудсменка України Людмила Денісова в лютому повідомляла, що за час співпраці Офісу омбудсмена з департаментом Офісу генерального прокурора України стосовно кримінальних проваджень про катування та інші серйозні порушення прав громадян із боку правоохоронних органів відкрили 65 кримінальних проваджень про тортури у в'язницях.
Скандал навколо відділення поліції в Кагарлику розгорівся після того, як двох його співробітників Миколу Кузіва і Сергія Сулиму затримали 25 травня за підозрою в побитті та зґвалтуванні Нелі Погребіцької, яку викликали в райвідділ як свідка. Тієї самої ночі поліцейські катували й раніше засудженого чоловіка – били, одягали йому протигаз та імітували розстріл.
Незабаром після цього адвокатка постраждалої Олена Сотник заявила, що підозрювані у зґвалтуванні поліцейські здійснювали незаконні дії щодо неповнолітньої сестри Погребіцької.
Під час розслідування Держбюро розслідувань встановило також ще кілька випадків катувань у Кагарлицькому відділенні. Відомо, що в січні цього року поліцейські затримали двох раніше судимих чоловіків і не складаючи жодних документів доправили їх у відділення. Там їх били струмом, вимагаючи зізнання.
Інший інцидент трапився за кілька місяців, на початку травня Кузів викликав до себе раніше засудженого за крадіжки громадянина і вимагав розкрити ім'я злочинця, який вчинив нещодавно крадіжку в районі. Коли той відмовився, Кузів побив його.
Кузіва і Сулиму звільнили з органів, їх узяли під арешт. У травні їм оголосили підозри у зґвалтуванні, тортурах і перевищенні повноважень. Підозри отримали ще двоє поліцейських, яких обвинувачують у тортурах і побитті затриманих.