День Перемоги в Україні: в акціях узяло участь понад 40 тис. осіб, надійшло 38 повідомлень про правопорушення

Правоохоронцям надійшло 38 повідомлень про порушення під час масових заходів із нагоди Дня Перемоги
Фото: Національна поліція України / Facebook
Станом на 14.30 9 травня в Україні провели понад 600 заходів до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у них узяло участь приблизно 40 тис. громадян. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ (МВС) України Сергій Яровий, пише у Facebook пресцентр МВС.

За словами Ярового, поліція й далі працює в посиленому режимі, особливу увагу приділяє місцям відпочинку громадян – паркам і лісосмугам.

"Надійшло 38 повідомлень про правопорушення, пов’язані з масовими заходами з нагоди 9 травня. Серйозних порушень громадського порядку не зафіксовано. Правоохоронці впоралися із завданням, забезпечивши безпеку громадян і не допустивши розвитку конфліктних ситуацій", – зазначив перший заступник глави МВС.

Як розповів глава Нацполіції Ігор Клименко, найбільше надійшло повідомлень, пов'язаних із використанням забороненої символіки, повідомляють у Facebook відомства.

"До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено п’ять повідомлень щодо виготовлення і використання символіки тоталітарних режимів, це ч. 1. ст. 436-1 Кримінального кодексу України. Також складено дев'ять адміністративних протоколів", – уточнив Клименко.

Контекст:

До 2015 року в Україні на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги, але у 2015 році Верховна Рада внесла зміни до законодавства і 8 травня встановила День пам'яті і примирення на честь усіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В Одесі станом на 13.20 9 травня правоохоронці затримали шістьох порушників громадського порядку під час заходів із нагоди Дня Перемоги. Як повідомляли місцеві ЗМІ, в одного з учасників акції поліцейські відібрали портрет радянського маршала Георгія Жукова. "Думская" уточнила, що портрет був із георгіївською стрічкою, забороненою в Україні. Також затримали чоловіка, який кричав: "Одеса – російське місто". Після цього знову сталися сутички, які пізніше припинилися.

У Мукачеві (Закарпатська область) на вісьмох авто виявили наліпки із забороненою комуністичною символікою, поліція відкрила провадження.

В Очакові (Миколаївська область) між поліцією та учасниками акції до 9 травня сталися сутички через червоний прапор із забороненою символікою. За даними поліції Миколаївської області, правоохоронцям надійшло чотири повідомлення про використання забороненої символіки.