Рада ухвалила за основу законопроєкт про зміну правил військового обліку 17-річних українців

Українці, яким виповнюється 17 років, зможуть стати на облік призовників за допомогою електронного кабінету
Фото: depositphotos.com

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №12076, який вносить зміни до закону "Про військовий обов'язок та військову службу". Як повідомляють на сайті парламенту, за проголосувало 249 народних депутатів.

"Необхідність удосконалення законодавства виникла у зв'язку з тим, що в умовах дії правового режиму воєнного стану не всі громадяни України призовного віку мають можливість особисто прибути у визначений час до відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для постановки на військовий облік призовників, оскільки перебувають за кордоном, на тимчасово окупованій території, на території, де ведуться бойові дії, або з інших поважних причин", – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Пресслужба Верховної Ради в Telegram уточнила, що в разі ухвалення законопроєкту українці, яким виповнюється 17 років, зможуть стати на облік призовників за допомогою електронного кабінету (або як раніше – під час візиту до територіального центру комплектування).

"Юнакам більше не потрібно звертатися до ТЦК чи проходити медогляд. Достатньо буде пройти ідентифікацію в "Резерв+", після чого застосунок сам згенерує військово-обліковий документ", – заявив міністр оборони України Рустем Умєров, пише пресслужба Міноборони в Telegram.

Він додав, що "це ще один крок у переведенні військового обліку у зручний цифровий формат".

Контекст:

4 червня спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін заявляв, що 17-річні українці, які перебувають за кордоном, мають повернутися в Україну і з'явитися в ТЦК, щоб стати на військовий облік. Тоді він зазначав, що "пройти процедуру дистанційно через застосунок "Резерв+" неможливо".

Наступного дня тодішня віцепрем'єрка України Ірина Верещук заявила, що "найближчим часом" Кабмін надасть таким українцям відтермінування від взяття на облік або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану.